Narożniki tapicerowane - najważniejsze funkcje i trendy aranżacyjne

Opublikowany : 2020-07-08 - Kategorie : Porady

narożniki tapicerowane sklep

Niezastąpiony element aranżacji salonu, wygodne miejsce do wypoczynku, kontemplacji i relaksu przy dobrym filmie lub książce. Narożniki tapicerowane łączą w sobie funkcje wygodnego fotela, sofy, na której można rozprostować nogi oraz łóżka, gdyż większość narożników posiada funkcję spania. Jakie narożniki tapicerowane są obecnie najmodniejsze?

Najlepsze rozwiązanie do salonu

Meble wypoczynkowe stanowią centrum salonu. Wybór odpowiedniego zestawu będzie stanowił o estetyce pomieszczenia, jego stylu, ale przede wszystkim o komfortowym relaksie. Przy wyborze sofy, kanapy lub narożnika tapicerowanego należy dobrze zastanowić się nad koncepcją wnętrza, jego wielkością, wiodącym stylem, a także liczebnością rodziny. Te wszystkie elementy mają wpływ na ostateczny wybór wypoczynku do salonu. Co jednak najważniejsze - przy zakupie tego mebla trzeba kierować się przede wszystkim jakością i odpowiednią szerokością siedzisk, bo ma być to miejsce wygodne, na którym prawdziwie można się zrelaksować.

Meble wypoczynkowe do salonu także podporządkowane są designerskim trendom, dlatego ich wygląd, estetyka i kolorystyka zmieniają się z każdym sezonem. Trzeba pamiętać, że sofy i narożniki tapicerowane w salonie pełnią istotną funkcję dekoracyjną. To one często stanowią kluczowy i centralny element salonu. Z tych względów przy wyborze narożnika kierujemy się nie tylko tym, czy posiada on funkcję spania i wygodne siedzisko, ale także wybieramy go pod względem stylistycznym kolorystycznym.

Należy także pamiętać o tym, że narożnik tapicerowany musi być dopasowany wielkością do pomieszczenia. Wybór zbyt dużego mebla sprawi, że po pomieszczeniu będzie ciężko się poruszać, będzie wydawało się ono klaustrofobiczne i nieprzytulne. Przede wszystkim zbyt duży narożnik będzie nie tyle górował nad wnętrzem, ile je przytłaczał. Dlatego przy zakupie narożnika tapicerowanego trzeba zwracać uwagę na jego wielkość, a nie tylko estetykę.

Narożniki tapicerowane - rodzaje: z funkcją spania, modułowe, w "L" lub "U"

Narożniki tapicerowane są nie tylko estetyczne, wygodne i na tyle uniwersalne, że wpisują się niemal w każdą aranżację wnętrza. Ich kolejną cechą jest wielofunkcyjność, a to sprawia, że często stanowią element wyposażenia nie tylko salonu, ale także sypialni, pokoju dziennego czy pokoju dziecka. Przy wyborze odpowiedniego narożnika trzeba zastanowić się nie tylko nad jego wielkością, ale także dodatkowymi elementami: funkcją spania, modułowością, ustawieniem w literę L lub U.

 • Narożnik z funkcją spania - zdecydowana większość narożników posiada funkcję spania i pojemniki na pościel. Z tego względu narożniki wpisują się w niewielkie przestrzenie, w których nie ma miejsce na wstawienie łóżka z materacem. Kupując dobrej jakości narożnik z funkcją spania, który jest wykonany z wysokiej jakości komponentów (a nie z pianki, która po pewnym czasie się odkształca), nie traci się na jakości snu. Z tego względu z powodzeniem zastąpią tradycyjne łóżka - nawet w sypialni, dzięki czemu zyska się na dodatkowej przestrzeni. Narożniki tapicerowane wyposażone są także w pojemnik na pościel, dzięki czemu i w tym przypadku zyskuje się dodatkowe miejsce na ułożenie kołdry i poduszek, a zwyczajowo jest w nich dość przestrzeni do przechowywania koców, pledów czy innych rzeczy, które nie są w danym momencie używane.
 • Narożniki modułowe - to także typ narożników z funkcją spania i pojemnikiem na pościel, ale ich główną zaletą jest fakt, że można przestawiać ich części. W małych narożnikach dotyczy to najbardziej wysuniętej pufy (można ją dowolnie manewrować), w dużych narożnikach nawet kilka części jest modułowych, co umożliwia zmienianie aranżacji tego rodzaju wypoczynku. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób, które nie lubią nudy i często przestawiają umeblowanie w salonie lub pokoju. Niekiedy zmiana aranżacji wnętrza sprawia, że przestrzeń wydaje się optycznie większa. Narożniki modułowe do salonu można także rozdzielić na poszczególne części i swobodnie rozmieścić je po pokoju (przydatna funkcja zwłaszcza wtedy, gdy zapraszamy do domu gości). Modułowy narożnik tapicerowany to jeden z ważniejszych trendów w roku 2020.
 • Narożniki w literę L i U - wybór uzależniony jest od potrzeb i wielkości pomieszczenia, gdyż narożniki w literę U są zazwyczaj większe i wpisują się najlepiej w aranżację przestrzennych salonów. Tak jak pisaliśmy wyżej - zawsze wielkość narożnika należy dobrać do pomieszczenia. 

Narożnik do salonu, sypialni, pokoju dziecka, a nawet do biura - to estetyczny i funkcjonalny wybór (narożniki z funkcją spania wyposażone w pojemnik na pościel), dlatego w wielu mieszkaniach narożnik wypiera tradycyjne łóżka, gdyż z mebel ten z powodzeniem je zastępuje. Rozkładanie narożnika jest bardzo proste, a po złożeniu go zyskuje się dodatkowe miejsce- co nie jest możliwe w przypadku łóżek.

Najmodniejsze narożniki tapicerowane

Narożniki tapicerowane to nie tylko meble wypoczynkowe, ale także ważny element wystroju wnętrza. Wybiera się je nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także design i określony styl. Obecnie w aranżacji wnętrz przeważa kilka trendów, według których wybierany jest także narożnik tapicerowany do salonu, sypialni lub pokoju dziennego.

Narożniki tapicerowane - kolorowo i eklektycznie

Jeszcze do niedawna wybierało się narożniki tapicerowane w barwach szarych, czarnych, brązowych - generalnie ciemnych. Wszystko po to, aby wypoczynek był funkcjonalny (pasował do aranżacji w każdym stylu) i by nie było mocno widać ewentualnych zabrudzeń. Obecnie najchętniej wybierane są narożniki tapicerowane w wyrazistych kolorach - zielonym, niebieskim, żółtym, turkusowym, pastelowym różu. Razem z innymi elementami aranżacyjnymi takie zestawienie tworzy kolorystyczny pejzaż odwołujący się do barw ziemi. To swoisty styl urban jungle, który za pośrednictwem tych barw wprowadza do wnętrza kolory zaczerpnięte z przyrody. W takich wnętrzach dobrze się odpoczywa, uspokajają i koją zmysły. Wielu może wydawać się ryzykownym usytuowanie np. żółtej kanapy w centrum. Nic bardziej mylnego - takie zestawienie wpisuje się w bardzo modny styl eklektyczny (mieszany), który nie powoduje uczucia chaosu, ale w sposób kreatywny i interesujący buduje przestrzeń. W takich wnętrzach (mimo nawarstwienia kolorów i dodatków) bardzo dobrze się wypoczywa. Najmodniejsze obecnie kolory narożników to:

 • turkusowy,
 • koralowy,
 • pudrowy róż,
 • szmaragdowy,
 • morski,
 • musztardowy żółty,
 • niebieski (Pantone Classic blue),
 • czerwień (terakota, kolor ziemi). 

Modułowo i zmiennie - narożniki

Wspomniane wyżej narożniki modułowe - dodatkowo z funkcją spania - to kolejny trend, który ma wpływ na wybór danego zestawu wypoczynkowego. Takie narożniki umożliwiają swobodną i zmienną aranżację oraz zmiany w rozmieszczeniu umeblowania w salonie, w sypialni lub pokoju dziennym. Ponadto łatwo je ustawić. Niekiedy trzeba zrezygnować z zakupu wypoczynku, gdyż ten wysunięta pufę ma np. z prawej strony, co nie będzie współgrało z resztą aranżacji. W przypadku wyboru narożnika modułowego ten problem przestaje istnieć.

Obecnie przy wyborze narożników do salonu, sypialni, pokoju dziecięcego czy biura liczy się funkcjonalność, estetyka, kolor oraz modułowy charakter tego typu wypoczynku.

FAQ

1. Dlaczego warto wybrać narożnik?

Narożnik jest estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Znacznie polepsza jakość wypoczynku, pozwala nogom odpocząć po ciężkim dniu. Narożniki z funkcją spania są uniwersalnym rozwiązaniem do każdego salonu, ale także sypialni i pokoju młodzieżowego.

2. Czym jest narożnik modułowy?

Ten typ wypoczynku składa się z kilku części, które można rozdzielać i swobodnie łączyć, dzięki czemu dostosowanie go do wnętrza jest znacznie prostsze.

3. Jakie kolory narożników tapicerowanych są modne?

Obecnie modne są narożniki w kolorze zielonym, niebieskim, żółtym, a nawet czerwonym. Nadal także popularne są meble wypoczynkowe w barwach szarości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć