Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Cena
670 2382
Wysokość (mm)
480 1930
Szerokość (mm)
940 2300
Głębokość (mm)
660 2270
Rozmiary materaca/stelaża
więcej... mniej
Szuflada i/lub pojemnik na pościel
więcej... mniej
Liczba miejsc do spania
więcej... mniej
Styl
więcej... mniej
Możliwe kolory prezentowanych mebli (w przybliżeniu)
więcej... mniej
Rodzaj
więcej... mniej
Filtruj

Łóżeczka i łóżka dla dzieci

Łóżeczka i łóżka dla dzieci

Białe łóżko Bergen BE13

Wysokość : 75 cm

Szerokość : 204 cm

Głębokość : 94 cm

Cena 1 196,82 zł

Łóżko należące do kolekcji mebli BERGEN

Przedmioty dedykowane dzieciom muszą być przede wszystkim bezpieczne oraz powinny spełniać normy i posiadać atesty. Ponadto powinny być dopasowane do ich wieku - pod względem użyteczności oraz estetyki. Dotyczy to niemal każdego przedmiotu, który jest przeznaczony dla najmłodszych. Meble dla dzieci do spania nie są tutaj wyjątkiem. Producenci mebli tworzą łóżka, które są dostosowane do najmłodszego użytkownika oraz dla młodzieży.

Meble dla dzieci do spania - na co zwrócić uwagę?

Łóżka dla dzieci dopasowuje się do wieku - przede wszystkim pod względem designu, kolorystyki i zastosowaniu zabezpieczeń. Nie należy zapominać także o odpowiednim wyprofilowaniu, aby było ono wygodne. Łóżka dla najmłodszych muszą bezwzględnie posiadać dobry materac, gdyż kręgosłup dziecka kształtuje się w najmłodszych latach. Zbyt twardy lub miękki może negatywnie wpłynąć na kształtowanie się postawy.

Ponadto meble dla dzieci do spania powinny być atrakcyjne pod względem designu oraz koloru, a także funkcjonalności. Najmłodsi lubią łóżka, które mają niestandardowy wygląd lub dodatkowe dekoracyjne aplikacje na zagłówkach.

Łóżka dla dzieci dwuosobowe i jednoosobowe

Ważny jest także wybór łóżka dla dzieci: dwuosobowe czy jednoosobowe. W przypadku rodzeństwa, które razem dzielą pokój, najlepiej sprawdzają się łóżka piętrowe. Taka zabudowa jest atrakcją dla dzieci, które z łóżka dwuosobowego często robią sobie bazę do kreatywnych zabaw. Z tego względu łóżko powinno zostać wykonane z materiałów najwyższej jakości, a sama konstrukcja powinna być stabilna. Świetnie sprawdzają się także łóżka piętrowe, w których dolnej części znajduje się biurko i szafa. Jest to funkcjonalny mebel dla dzieci do spania, ale i nauki oraz zabawy, który zajmuje mniej miejsca. W razie potrzeby biurko można wsunąć pod łóżko.

To samo dotyczy łóżek dla dzieci dwuosobowych, w których jest funkcja wysuwania szuflady z dodatkowym materacem. Takie łóżko zajmuje zdecydowanie mniej miejsca po złożeniu. Jest to opcja dobra dla rodzeństwa lub okazuje się przydatna, gdy dziecko przyjmuje gości.

Jednoosobowe łóżka w prostym stylu przeznaczone są już dla dzieci starszych, które cenią sobie prostotę i minimalizm, ale też funkcjonalność (dodatkowe szuflady, czy wysuwany materac).

Łóżka dla dzieci - jak wybrać?

Zwyczajowo łóżka kupuje się na wyrost, aby mogło ono służyć jeszcze przez kilka lat. Nie należy kupować łóżka zbyt małego i wąskiego, gdyż wtedy będzie ona wymuszało spanie w skulonej pozycji, co nie jest zdrowe i właściwe dla dziecka. Niektóre systemy mają funkcję umożliwiającą wydłużenie łóżka, gdy dziecko nie będzie już się mieściło w podstawowej jego wersji.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć