Meble z litego drewna

Opublikowany : 2020-09-18 - Kategorie : Porady

meble z litego drewna

Każdy kawałek drewna jest niepowtarzalny. Takie są również meble z litego drewna. Jedyne w swoim rodzaju. Piękne. Mocne i solidne. Dziś opowiemy o tym, dlaczego tak wiele osób pokochało meble z litego drewna.

Lite drewno - nieprzemijające piękno i wysoka wytrzymałość

Charakterystyczną cechą mebli z litego drewna jest to, że są one w całości wykonane z pojedynczego kawałka drewna. Nie ma w nich przestrzeni na sklejki, forniry, okleiny, płyty czy inne pochodne drewna lub materiały imitujące ten naturalny surowiec (choć wcale nie twierdzimy, że są one złe).

Dziś poświęcamy całą swoją uwagę meblom wykonanym z drewna. Lite drewno to gwarancja oryginalności, wykorzystania naturalnego surowca w pełni, a dodatkowo ponadczasowe piękno i wytrzymałość. Wierzymy, że sam kontakt z drewnem może pobudzić zmysł dotyku, wzroku, zapachu. Naturalnie wyczuwalna faktura, rysunek słoi, niepowtarzalny kolor - to tylko niektóre cechy mebli z litego drewna, które mogą uzupełnić Twoje wnętrze.

Meble z litego drewna - bliżej natury

Producenci mebli z litego drewna polecają swoje wyroby miłośnikom przyrody i zwolennikom autentycznych produktów. Idea naturalnej doskonałości inspiruje nas od lat i coraz częściej zachęca do przebywania bliżej środowiska naturalnego. To nie tylko moda na bycie “eko”, ale przede wszystkim chęć zaakcentowania potencjału przyrodniczego i szacunek względem niego.

Wierzymy, że w tej kwestii mebel jest czymś więcej niż przedmiotem. Udostępniane w naszym asortymencie meble z litego drewna łączą w sobie naturalność, piękno, estetykę i funkcjonalność. Wprowadzają do wnętrz niepowtarzalny klimat, wizualnie ocieplając każde pomieszczenie. Jednocześnie pokazują, że w prostocie może tkwić elegancja i kunszt.

Przy wyborze tego naturalnego surowca można zdecydować się na meble z litego drewna na zamówienie bądź zakupić modele dostępne w salonie meblowym. Pierwszy wariant zapewnia większą możliwość spersonalizowania swoich potrzeb i oczekiwań. Drugi z kolei daje na wstępie gotowy, ale wciąż wyjątkowy produkt.

Dlaczego warto wybrać meble z drewna?

Piękno i wysoka jakość to tylko niektóre cechy, z których słyną meble z litego drewna. Producent, któremu zależy na najlepszym wykonaniu tych elementów wyposażenia wnętrz, stawia na:

  • Naturalny surowiec - użycie litego drewna oznacza wykonanie mebla w 100% z materiałów z natury. Nie tylko cieszą oko przez wiele lat, ale często także są używane z pokolenia na pokolenie.
  • Trwałość - na solidność i jakość wyrobów ma wpływ gatunek drewna i zastosowane materiały do stworzenia danego mebla. Stawiając na najlepsze rozwiązania, otrzymuje się najlepsze produkty!
  • Oryginalność - natura jest różnorodna, dlatego meble z litego drewna zawsze będą się od siebie różnić, chociażby delikatnie innym wybarwieniem czy odmiennym rysunkiem słojów.
  • Uniwersalność - meble z litego drewna nowoczesne, na zamówienie, kuchenne - jakiekolwiek wybierzesz, z pewnością będą świetnie pasować do Twoich wnętrz. Ten naturalny surowiec dobrze łączy się z innymi materiałami, takimi jak metal, kamień czy szkło.

W naszym asortymencie znajdują się meble z litego drewna od najlepszych na rynku, zaufanych i sprawdzonych producentów.

Czy meble z litego drewna mogą być nowoczesne?

A dlaczego nie? Dzięki genialnym projektom można zastosować ten naturalny surowiec również we współczesnych aranżacjach. Proste formy, geometryczne wzory, stonowana kolorystyka, czasem także połączenie litego drewna z metalem lub szkłem, daje możliwość stworzenia pięknych nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrz.

Niektóre modele są idealnie wyważone między rustykalną swobodą a nowoczesną elegancją. Dla uzyskania wyjątkowych efektów stosuje się również inne formy wykończenia drewna. Można wybrać nowoczesne meble z litego drewna, które jest dodatkowo szlifowane, bejcowane, lakierowane czy malowane. W każdym wydaniu mebel wygląda szlachetnie i prezentuje się znakomicie.

Kuchnia w litym drewnie

Wytrzymałość, trwałość, naturalność - te cechy mebli z litego drewna mogą sprawdzić się dobrze w każdym pomieszczeniu. Jest nim również kuchnia. Surowce wykorzystywane do stworzenia elementów wyposażenia tego pomieszczenia są poddawane fachowej obróbce oraz zabezpieczane przed trudnymi zabrudzeniami lub zarysowaniami. Meble kuchenne z litego drewna dębowego tworzą zwartą i trwałą konstrukcję, która przetrwa lata. Można ozdobić je kamiennym blatem, metalowymi okuciami, dekoracyjnymi uchwytami - czymkolwiek zechcesz. Czasem to właśnie detale świadczą o ostatecznym wyglądzie i charakterze aranżacji.

Kuchnia połączona z jadalnią również może być utrzymana w konwencji litego drewna. Stół i krzesła, będące sercem takiej przestrzeni, powinny być wykonane z wysokojakościowych materiałów, które będą towarzyszyć mieszkańcom i gościom podczas śniadań, obiadów, kolacji czy innych przeróżnych spotkań towarzyskich.

Meble z litego drewna - cena

Cena mebli z litego drewna zależy przede wszystkim od rodzaju surowca, techniki obróbki czy zastosowanych pozostałych materiałów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że meble z litego drewna będą droższe niż ich odpowiedniki z płyty bądź sklejki. Inwestując jednak w elementy wykonane w 100% z naturalnego surowca, można cieszyć się ich ponadczasowym pięknem, trwałością i solidnością przez wiele lat.

W naszym sklepie internetowym znajdują się meble z litego drewna w cenach od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Składając zamówienie w serwisie Mebloteka24 możesz wybrać:

  • rodzaj drewna (dąb, jesion, sosna),
  • konkretne wybarwienie drewna.

Chcąc zachować naturalną kolorystykę drewna, polecamy wybrać opcję z olejowaniem. Z kolei przy chęci uzyskania konkretnego wybarwienia wybiera się meble z warstwą bejcy wykończonej woskiem lub lakierem. W meblach, w których użyto także innych materiałów, można również wybierać kolor stali lub laminatów, a także zdecydować się na dodatkowe funkcjonalności, takie jak podświetlenie LED. Meble na zamówienie będą dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie? Skontaktuj się ze specjalistami z Mebloteka24. Chętnie podpowiemy najkorzystniejsze rozwiązania w doborze drewnianych mebli.

FAQ:

1. Co to znaczy, że meble są wykonane z litego drewna?

Takie meble wykonane są z pojedynczego kawałka drewna. Nie są to sklejki, płyty czy okleiny, które imitują naturalne drewno. Meble z litego drewna są w niepowtarzalne, trwalsze i w pełni naturalne.

2. Ile kosztują meble z litego drewna?

Od kilkuset złotych do kilku czy nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena mebli z naturalnego drewna zależy od gatunku drewna, wybarwienia, wielkości, przeznaczenia czy dodatkowych funkcjonalności oraz materiałów.

3. Czy meble z litego drewna są objęte gwarancją producenta?

Tak. Na meble z litego drewna producent udziela 24-miesięcznej gwarancji. Wszystkie produkty dostępne w naszym asortymencie są fabrycznie nowe.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć