Meble modułowe - jakie wybrać do domu?

Opublikowany : 2020-09-04 - Kategorie : Inspiracje

meble modułowe

Z definicji meble modułowe, nazywane również meblami systemowymi, są tak zaprojektowane i wyprodukowane, żeby można było je w dowolny sposób przestawiać, dostawiać i zestawiać, łącząc różne, ale przy tym spójne konfiguracje. Czy można wybrać meble modułowe do salonu, pokoju dziecięcego, sypialni lub kuchni?

Wymarzony zestaw mebli? Postaw na moduły!

W aranżacji wnętrz liczy się spójność i harmonia. Często poszukujemy dopasowanych do siebie mebli. Ich zamówienie na konkretny wymiar jest często droższym rozwiązaniem niż wybór gotowych zestawów mebli. Czasami jednak zakup całej kolekcji czy systemu meblowego mija się z celem, ponieważ nie mamy miejsca na pomieszczenie wszystkich elementów z zestawu w swoim domu. Odpowiedzią na te przeciwności oraz potrzeby jest system mebli modułowych.

Co to właściwie oznacza? Meble modułowe to pojedyncze elementy, z których tworzymy gotowe komplety meblowe. Można wybrać tylko potrzebne dla siebie elementy i łączyć je w dowolny sposób. Pełnią funkcję praktyczną i estetyczną zarówno razem, jak i osobno. Dodatkowo w razie potrzeby można dokupić poszczególne moduły w przyszłości. Przykładem tego typu systemów są modułowe meblościanki, zestawy do pokojów dziecięcych i młodzieżowych, a także meble kuchenne czy wypoczynkowe.

Dobrym przykładem mebla modułowego jest wypoczynek z kolekcji AREO. Składa się z dwóch elementów. Podstawą jest narożnik z funkcją spania, a dodatkiem otwierany puf, w którym można przechowywać domowe tekstylia. Narożnik nie tylko świetnie prezentuje się w pokoju dziennym, ale może być także dodatkowym oraz wygodnym miejscem do spania dla gości. Co ważne, zarówno sam narożnik, jak i puf pełni swoją podstawową funkcję, nawet jeśli na co dzień te dwa elementy nie stoją obok siebie. To właśnie piękno oraz istota mebli modułowych - każdy element jest użyteczny i osobno, i w komplecie.

Meble modułowe do salonu

Poszukiwaniem idealnych proporcji w sztuce i architekturze zajmowali się już starożytni Egipcjanie, greccy rzeźbiarze czy artyści, odkrywcy, architekci, tacy jak Leonardo da Vinci lub Witruwiusz. Nic dziwnego, że również współcześnie zmieniają się trendy wnętrzarskie, sposób postrzegania kompozycji czy nawet potrzeby ludzi co do przestrzeni, którą zamieszkują.

Meble modułowe do salonu przypominają poniekąd popularne w czasach PRL-u meblościanki. Te charakterystyczne dla drugiej połowy XX wieku meble składały się z kilku meblowych segmentów, które ze względów ekonomicznych posiadały wspólne ścianki boczne. Całość miała dość pokaźne gabaryty i była bardzo pojemna, co w efekcie tworzyło ścianę z mebli - stąd nazwa popularnego mebla. Poszczególnych segmentów nie można było jednak rozdzielić. Meble modułowe do salonu to podobny zestaw, ale w przeciwieństwie do meblościanek, możliwy do rozdzielenia i ustawienia w dowolnej konfiguracji.

Zalety mebli modułowych:

  • mobilność,
  • uniwersalność,
  • funkcjonalność,
  • spójna estetyka,
  • niższa cena niż w przypadku mebli na wymiar,
  • możliwość kupienia ich osobno lub w zestawie,
  • co jakiś czas można przemeblować pomieszczenie tak, jak chcemy.

Takie cechy dają niezliczone możliwości aranżacji. Warto podkreślić, że meble modułowe do salonu to nie tylko szafki, komody czy półki. Coraz popularniejsze stają się także wielofunkcyjne tapicerowane meble wypoczynkowe - w niektórych modelach znajdują się dodatkowe pufy, regulowane zagłówki, podnóżki czy fotele. Takie nowoczesne meble modułowe mogą być wyposażone nawet w dwa pojemniki na pościel, szuflady czy podstawki na napoje.

Meble modułowe do kuchni

Moda na modułowe meble szybko podbiła serca niemalże wszystkich pragmatyków. Nic dziwnego, że te praktyczne zestawy znalazły odzwierciedlenie również w meblach kuchennych. Nieraz zdarzało się, że domownicy nie mogli pozwolić sobie na zakup wymarzonego zestawu mebli kuchennych ze względu na zbyt mały metraż pomieszczenia lub kwestie finansowe. Meble kuchenne modułowe rozwiązują ten problem!

Każdy moduł może być kupiony osobno i zestawiony tak, jak nam się podoba. Wolisz kuchnię bez górnych szafek? A może chcesz zabudować kuchnię po sam sufit? Z pomocą mebli modułowych możesz zaprojektować kuchnię według własnego poczucia estetyki, potrzeb oraz konkretnych oczekiwań. W wybranym systemie lub kolekcji kuchennych mebli modułowych mogą znajdować się szafki stojące, wiszące, narożne, pod zlewozmywak, zabudowane, przeszklone lub odkryte, z półkami czy z szufladami oraz w wielu innych konfiguracjach.

Meble modułowe dla dzieci i młodzieży

Systemy mebli modułowych świetnie sprawdzają się w pokojach dziecięcych, ponieważ można dopasować je do każdego wieku pociechy. Można nawet powiedzieć, że niektóre meble “dorastają” wraz z dziećmi. Dlatego niektórzy decydują się na zakup solidnych mebli dziecięcych w uniwersalnym wydaniu, które będą modne nawet za kilka czy kilkanaście lat.

W pierwszych miesiącach życia maluszka nieodłącznym elementem pokoju dziecięcego jest modułowe łóżeczko z komodą i przewijakiem. Zestaw jest ogromnym ułatwieniem dla opiekunów przewijających lub przebierających dziecko. Pod ręką mogą znaleźć się najważniejsze akcesoria pielęgnacyjne i ubranka dziecka. Gdy dziecko podrośnie i zacznie korzystać z nocniczka, przewijak można schować, a komodę używać do przechowywania zabawek, ubrań lub innych akcesoriów dziecięcych.

Co więcej, zestaw mebli dziecięcych jest utrzymany w kolorystyce biało-różowo-błękitnej, dzięki czemu nadaje się zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Meble modułowe dla dzieci spełniają świetnie swoją funkcję zarówno razem, jak i osobno. Dotyczy to również elementów wyposażenia pokoju nastolatków.

Modułowość w zestawach mebli polega na tym, że można dostawiać dany element do konkretnej konfiguracji, ale też z niego zrezygnować. Całość nadal będzie prezentować się dobrze i pełnić swoją funkcję. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wysokojakościowe, eleganckie i praktyczne meble modułowe.

FAQ:

1. Co to znaczy meble modułowe?

Modułowe zestawy lub systemy mebli składają się z elementów, które można ze sobą dowolnie łączyć.

2. Jakie zalety mają meble modułowe?

Meble modułowe dają przede wszystkim niemalże nieograniczone możliwości organizacyjne i aranżacyjne. Są uniwersalne, pojemne, tańsze od mebli na wymiar, a do tego można dopasować je do własnych potrzeb i oczekiwań.

3. Czy można zastosować meble modułowe w kuchni lub pokoju dziecięcym?

Tak! Meble modułowe sprawdzą się świetnie w każdym pomieszczeniu - w salonie, kuchni, biurze, pokojach dziecięcych, sypialni i w każdej innej przestrzeni, w której liczy się funkcjonalność, ergonomia i estetyka.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć