Kanapy modułowe - zalety rozwiązania

Opublikowany : 2020-06-12 - Kategorie : Porady

kanapy modułowe sklep

Kanapy modułowe stały się modnym i funkcjonalnym trendem w aranżacji wnętrz. Można je ustawić w pomieszczeniu względem swoich upodobań. Wcześniej bywało to niemożliwe, gdyż aranż danej sofy lub narożnika zaproponowany przez producenta, nie zawsze pasował do wymogów klienta. Sofy, kanapy i narożniki modułowe pozwalają na swobodną kombinację elementów.

Czym są kanapy modułowe?

Narożniki modułowe są rozwiązaniem dla tych, którzy lubią urządzać po swojemu, zmieniać aranżację raz na jakiś czas, przestawiać, ale także dla tych, którzy w domu cenią sobie przede wszystkim wielofunkcyjne i uniwersalne rozwiązania. Pewien spryt aranżacyjny przydaje się zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach, których przestrzeń trzeba tak urządzić, aby wszystko w niej współgrało - przy jednoczesnym zachowaniu umiaru.

Kanapa czy narożnik jest centralnym miejscem w salonie, trudno sobie wyobrazić tę przestrzeń bez tego mebla, który jest miejscem wypoczynku, ale i podkreśla styl danego pomieszczenia. W salonie odpoczywamy, oglądamy interesujące filmy i czytamy książki, ale też przyjmujemy gości, więc jest on miejscem spotkań i relaksu. Z tych względów wygodna kanapa jest w nim niezbędna.

Kanapy modułowe umożliwiają dowolną aranżację, co to jednak oznacza w praktyce? Sofa podzielona jest na kilka odrębnych części (ich ilość zależna jest od wielkości kanapy), które zespalane są specjalnymi kotwami, aby w trakcie użytkowania całość się nie przesuwała. Jednak w razie potrzeby lub chęci zmiany części te można od siebie oddzielić albo zmienić ich ustawienie. Jest to niezwykle ważna funkcja, gdy chcemy przearanżować pokój lub zyskać dodatkowe miejsca dla gości, którzy będą mogli usiąść wokół stołu.

W wersji modułowej występują sofy lub narożniki, z których pomocą można stworzyć kombinację właściwą dla danego wnętrza.

Sofa modułowa do salonu - najważniejsze zalety

To idealny mebel dla osób, które w aranżacji wnętrz nie znoszą nudy i stale muszą coś zmieniać. Kanapa i narożnik modułowy udostępnia różne kombinacje ustawienia mebli, które mogą także funkcjonować jako osobny mebel. Wybór narożnika lub kanapy do salonu, która nie posiada opcji modułowej, musi zostać zdecydowanie lepiej przemyślany. Trzeba wziąć pod uwagę rozmiar wypoczynku względem wielkości przestrzeni, ogólny wygląd sofy oraz miejsce, w którym zostanie postawiona. W przypadku złego wyboru - mebel może okazać się zbyt duży dla danego salonu, a wydłużone siedzisko znajdować się nie po tej stronie, co powinno (a to np. będzie powodowało trudności w poruszaniu się po pokoju lub w ogóle ustawieniu mebla).

Sofy modułowe dają zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne, a nawet pozwala na mieszanie poszczególnych części wypoczynku.

  • Wielofunkcyjność - sofa z funkcją modułową coraz częściej gości we wnętrzach. Pojawia się nie tylko w salonie, ale także w sypialni, pokoju dziennym czy młodzieżowym. Sofy modułowe pozwalają na kreatywne kombinacje i częste przearanżowanie przestrzeni oraz dostosowanie wypoczynku do swoich potrzeb w danym momencie (np. gdy w domu pojawią się goście). Ponadto sofa jest uniwersalnym meblem, który z powodzeniem można wkomponować w aranżację salonu, sypialni i pokoju dziennego. Niektóre z kanap tego typu posiadają także funkcję spania, co znacznie wpływa na jej funkcjonalność. Wypoczynek z taką opcją świetnie sprawuje się w małych mieszkaniach, wtedy można ją wstawić do sypialni zamiast łóżka. Kanapa z funkcją spania ustawiona w salonie czy pokoju dziennym daje dodatkowe miejsce do spania. Sofy modułowe z tych względów są zdecydowanie bardziej uniwersalne i wielofunkcyjne.
  • Mix and Match - w sofach modułowych istnieje możliwość nie tylko zmieniania ustawienia mebla, ale także mieszanie części. W praktyce jest możliwe zakupienie dwóch zestawów kolorystycznych z tej samej serii wypoczynkowej i swobodne ich zestawianie ze sobą. Tym sposobem powstaje interesująca i kreatywna aranżacja z części, które się ze sobą miesza i miksuje. Sprawdza się w większych przestrzeniach, w których istnieje możliwość ustawienia dwóch kompletów wypoczynkowych. Sofy modułowe można z czasem także rozbudowywać. Można kupić bazę, a po pewnym czasie boki. Producenci sof modułowych wykonują tak swoje sofy modułowe, aby taka opcja była możliwa.
  • Dodatkowe opcje - nie tylko schowek na pościel i funkcja spania, sofy modułowe można rozbudować o podłokietniki, zagłówki, a nawet stoliki kawowe, które dedykowane są dla danego rodzaju kanapy.

Jaki materiał wybrać do kanapy modułowej?

Meble tapicerowane tkaniną występują w różnych wariantach kolorystycznych, dzięki temu dają więcej opcji aranżacyjnych. Możemy wybierać spośród rozwiązań tradycyjnych, jak i tych bardziej awangardowych i odważnych. Nie tylko ze względu na to, że meble te można ze sobą zestawiać i tym samym skomponować wypoczynek z dwóch kompletów. Meble tapicerowane występują w wielu modnych kolorach, np. topowych w ostatnich sezonach barwach zielonych, niebieskich, żółtych, czerwonych lub pudrowo-różowych. Wiele sof tapicerowanych wyposażonych jest także w pokrowiec, który ochroni wypoczynek przed zalaniem lub zabrudzeniem. Pokrowce można łatwo i szybko wyprać.

Sofy modułowe z funkcją spania wykonane są także ze skórzanej tapicerki, jednak jest to rozwiązania dla tych, którzy we wnętrzu lubią zdecydowane, ekskluzywne i określone rozwiązania aranżacyjne. Ten rodzaj tapicerki łatwo czyścić, ale trzeba przy tym pamiętać, że o taki wypoczynek należy odpowiednio dbać, aby skóra nie pękała.

Wygodne sofy modułowe - dodatki do mebli wypoczynkowych

Sofy modułowe od niektórych producentów ubogacone są o dodatkowe elementy, dzięki czemu całość można rozbudowywać i dokupić zagłówki, podłokietniki, pufy, narożnik łączący, a nawet dedykowany do kanapy stolik. Z tych elementów - niczym z klocków - można ustawiać różne warianty kompozycyjne mebli wypoczynkowych - dogodne dla danych warunków i potrzeb.

Dzięki takim rozszerzonym opcjom, urządzanie wnętrza może być niekończącą się przygodą, gdyż umożliwia to częste zmiany aranżacyjne - bez potrzeby wymieniania wypoczynku.

Kanapy modułowe do wnętrz klasycznych czy nowoczesnych?

Meble wypoczynkowe z funkcją modułową, wpiszą się zarówno w aranżacje modernistyczna, jak i klasyczną. Z ich pomocą można w sposób interesujący ubogacić wnętrza w stylu skandynawskim, retro, prowansalskim, nowoczesnym czy eklektycznym. Narożniki i kanapy modułowe są na tyle uniwersalne i elastyczne, że z powodzeniem można je dostosować do wnętrz w różnej estetyce.

Kanapy modułowe są swoistym trendem w aranżacji wnętrz - przede wszystkim ze względu na swoje możliwości kompozycyjne i swobodę zagospodarowania przestrzeni. Ponadto nie trzeba od razu kupować całego kompletu, np. narożnika wraz z dedykowanymi fotelami. Systemy modułowe od niektórych producentów umożliwiają zakup tylko bazy, a następnie - dzięki dodatkowym elementom - łączenie kolejnych części.

Sofy z funkcją modułową są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy częste zmiany w domu, a styl życia i ograniczenia przestrzeni wymuszają poszukiwanie funkcjonalnych oraz uniwersalnych rozwiązań.

FAQ

1. Czym są kanapy modułowe?

Kanapy modułowe podzielone są na kilka części, dzięki czemu można je dowolnie aranżować i układać (względem swoich potrzeb i uznania). Modułowe meble wypoczynkowe można ustawić do wymagań dostępnej przestrzeni, co daje zdecydowanie szersze możliwości.

2. Jakie są największe zalety sofy modułowej?

Kanapy modułowe są przede wszystkim uniwersalne i funkcjonalne. Wpisują się w aranżację salonu, sypialni, pokoju dziennego czy młodzieżowego. Wyposażone w funkcje spania i pojemnik na pościel z powodzeniem zastępują tradycyjne łóżka. Można je ustawić w dowolny sposób oraz rozdzielać.

3. Czy kanapa modułowa sprawdzi się w małych pomieszczeniach?

Jak najbardziej! Ten typ mebli wypoczynkowych powinien być w szczególności wybierany do małego salonu lub pokoju, bo każdy element można z łatwością dostosować do dostępnej przestrzeni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć