Jak urządzić kawalerkę w męskim stylu?

Opublikowany : 2020-12-07 - Kategorie : Porady

Obraz męskiego wnętrza kojarzony ze stojącymi butelkami po piwie lub pudełkami po pizzy ustawionymi na podłodze już dawno odszedł do lamusa. Co więcej, aranżowanie lokum z odpowiednim wyczuciem coraz bardziej staje się domeną mężczyzn. Kawalerka powinna być miejscem komfortowego życia, ale także przestrzenią przeznaczoną do odpoczynku po trudach pracy. Dlatego przy jej urządzaniu liczy się zarówno jej funkcjonalność, jak i walory wizualne. Jak więc urządzić kawalerkę w męskim stylu? O tym w poniższym artykule.

Jak urządzić mieszkanie dla mężczyzny?

Znacznie ograniczona przestrzeń danego wnętrza nie musi oznaczać mniejszych możliwości zagospodarowania pomieszczenia. Warto zauważyć, że kawalerka jest najmniejszym typem lokalu mieszkalnego, najczęściej wybieranym przez osoby samotne lub pary. Podczas projektowania tego typu wnętrza, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Proste, nowoczesne meble mogą być w tym przypadku kluczem do sukcesu. Jeśli do tego dorzucić strefową grę świateł satysfakcjonujący efekt jest właściwie nieunikniony. Zasadą projektowania męskiej kawalerki jest przede wszystkim stawianie na oszczędność miejsca i wygodę. Dlatego króluje w nich minimalizm i prostota.

Kawalerka w stylu męskim - dodatki

Doskonałym elementem wpisującym się w klimat męskiego stylu może być między innymi regał z książkami. Taki dorobek intelektualisty umiejscowiony na regale lub półce będzie bez wątpienia obiektem zainteresowania gości przybyłych do gospodarza domu. Ciekawym sposobem dekoracji wnętrza są także kufry i skrzynie w stylu retro. Mogą być one miejscem przechowywania nieco rzadziej używanych rzeczy. Świetnym uzupełnieniem wejściowego przedsionka może być natomiast elegancka półka na buty. Jej obecność nie zajmie dużo miejsca, a pomoże utrzymać porządek, który w mniejszych pomieszczeniach jest tak istotny. Zamiast tak zwanych bibelotów popularne wśród aranżacji mężczyzn są elementy związane z aktualnym hobby. Jeśli zamieszkujący kawalerkę singiel jest osobą aktywnie uprawiającą sport, to można przypuszczać, że na jego półce znajdą się puchary oraz medale przypominające o ukochanej pasji. Jeżeli natomiast konikiem gospodarza jest muzyka analogowa, to z pewnością znajdzie się choćby kąt przeznaczony dla gramofonu, a także zbioru płyt winylowych.

Kawalerka dla mężczyzny

Kawalerka powinna być miejscem odpoczynku po pracy. W obecnych okolicznościach w wielu przypadkach stanowi natomiast także lokum przeznaczone do pracy zdalnej. To powoduje konieczność podzielenia przestrzeni na strefy. Oczywiście nie w sposób trwały, a taki, który pozwoli na szybkie modyfikacje względem aktualnego stylu życia. Aby w minimalny choć sposób życie codzienne oddzielić od pracy warto postawić na wydzielenie przestrzeni za pomocą regału na książki. W kawalerce musi być natomiast zachowany balans. Jeśli w mieszkaniu obecne jest biuro domowe, to nie może w nim zabraknąć także punktu rekreacyjnego, na który składa się zazwyczaj funkcjonalna sofa i miejsce na telewizor.

Mieszkanie w stylu męskim - kolory

Nieaktualne jest stereotypowe postrzeganie męskich pomieszczeń jako szarych i nijakich. Panowie coraz częściej sięgają po coraz odważniejsze kolory. Na początku jednak należy zadać sobie pytanie, jakie barwy wyrażają charakter gospodarza. Wpływa to bowiem bezpośrednio na komfort jego przebywania w kawalerce. Jeśli właściciel mieszkania ceni sobie barwy stonowane, to najlepszym wyborem może okazać się klasyczna biel lub szarość. W przypadku mniejszej powierzchni kawalerki warto jednak dobrze rozważyć ten wybór. Bardziej energetyczne barwy takie, jak fiolet lub czerwień zaleca się traktować jako uzupełniające.

Zasada 70:20:10

Brak zachowania proporcji kolorów w skali 70:20:10 może wprowadzić chaos do aranżacji kawalerki i co gorsze wpływać przytłaczająco na jej mieszkańca. Zaleca się, by 70% powierzchni kawalerki stanowiła barwa bazowa o charakterze stonowanym. Pozostałe 30% przeznacza się natomiast na kolory uzupełniające design.

Jak umeblować kawalerkę w stylu męskim?

Zakup odpowiednich mebli do męskiej kawalerki stanowi nie lada wyzwanie. Bogactwo asortymentu sklepów meblowych może być bowiem niekiedy przytłaczające. Najlepsze wyposażenie to takie, które jest wielofunkcyjne. Stolik kawowy oprócz oczywistego zastosowania może także pełnić funkcję półki na książki, jeśli zawiera ją pod swoim blatem. Postawiona w centralnej części mieszkania narożnikowa kanapa posiadająca funkcję spania jest oczywistym wyborem w przypadku braku pomieszczenia sypialnianego.

Mebloteka24 - obsługa na najwyższym poziomie

Mebloteka24 jest sklepem meblowym, który do spełniania aranżacyjnych marzeń każdego z poszczególnych klientów podchodzi indywidualnie. Załogę tworzą pasjonaci, którzy wykorzystując fachową wiedzę, doradzą w wyborze najwyższej jakości produktów. Dzięki nim przestrzeń mieszkaniowa nabierze unikalnego charakteru i odpowie na skryte potrzeby ich właścicieli. Umożliwiamy satysfakcjonującą kreację wnętrza niezależnie od wielkości poświęconego budżetu. Serdecznie Państwa zachęcamy do kontaktu z naszym punktem obsługi klienta, by dowiedzieć się możliwościach, jakie oferuje mebloteka24.

Kawalerka w męskim stylu - jak optycznie zwiększyć przestrzeń?

  • Jasne kolory - zasada jasnych kolorów jest znana każdemu. Odbijają one światło i optycznie powiększają pomieszczenie. Nie powinna jednak występować kosztem autentyczności wnętrza i realizacji aranżacyjnych marzeń.
  • Umieszczenie lustra we wnętrzu - zabieg ten ma największą skuteczność, kiedy lokacja lustra ma miejsce na przełomie dwóch pomieszczeń lub dwóch części mieszkania.
  • Położenie jednego rodzaju podłogi i brak przejść pomiędzy pomieszczeniami - to rozwiązanie daje efekt przestronności wnętrza.
  • Montaż drzwi przesuwnych - to rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, a przy tym modne i nowoczesne.
  • Strefowe oświetlenie wnętrza - może się ono składać z obecności halogenów w kuchni, z dodatkowego oświetlenia miejsca pracy lub kącika czytelniczego. Ten zabieg wykorzystywany jest do optycznego powiększania wnętrza, ale także do wytworzenia.

FAQ

1. Jaki rodzaj łóżka najlepiej sprawdzi się do męskiej kawalerki?

Najlepszym zastosowaniem w tym przypadku jest narożnik lub kanapa rozkładany. Jego funkcjonalność polega na tym, że pozwala na dużą oszczędność miejsca w ciągu dnia.

2. Jakie kolory ścian najlepsze w męskiej sypialni?

Do małych pomieszczeń zaleca się kolory jasne. Dzięki odbijaniu się światła naturalnego pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Właściciel kawalerki nie musi się jednak ograniczać do tej zasady. Jeśli marzy mu się loftowy wyraz mieszkania, nie powinien się cofać przed realizacją pragnień w tym przypadku.

3. Jakie meble wybrać do kawalerki?

Należy postawić na meble kompaktowe, wielofunkcyjne, a także dopasowane do rozmiarów wnętrza. Dobrym wyborem będą też meble, które można składać. Podstawowym elementem umeblowania kawalerki może być łóżko rozkładane, które w dzień posłuży za mebel rekreacyjny i salonowy, a w nocy za wygodne łóżko.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć