Ile kosztuje pełne umeblowanie kuchni?

Opublikowany : 2019-12-05 - Kategorie : Porady

ile kosztuje pełne umeblowanie kuchni

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie. Rozwijasz tam swoje talenty kulinarne, przygotowujesz posiłki dla bliskich, a czasami i relaksujesz się w towarzystwie znajomych przy lampce wina. Pomieszczenie to powinno być przede wszystkim funkcjonalne, ale i dopasowane do Twoich potrzeb i preferencji. Ile zatem kosztuje pełne umeblowanie wymarzonej kuchni?

Przygotowanie pomieszczenia - podłogi i ściany

Urządzanie kuchni to nie są same meble, ale także całe przygotowanie pomieszczenia pod niezbędne urządzenia i instalacje. Aranżacja kuchni wymaga dokładnego przygotowania podłóg oraz ścian. Jeżeli zdecydowaliśmy się na płytki, musimy wziąć pod uwagę koszt rzędu 50 zł za metr kwadratowy. Dodatkowo musisz wliczyć w remont klej i fugi do płytek. Kiedy nie dysponujesz odpowiednią wiedzą, dotyczącą układania kafli, do kosztów dochodzi Ci jeszcze sama robocizna, a to kwota w okolicach 1000 zł. Istotne jest również odpowiednie przygotowanie ścian. Kuchnia to miejsce, gdzie mamy styczność z różnymi warunkami. Ściany i sufity muszą być więc odpowiednio zabezpieczone, aby były odporne na działanie różnych temperatur oraz wilgoci. Tutaj także musimy policzyć materiały konieczne do ułożenia płytek na ścianie i robociznę. Jest to dodatkowy łączny koszt w granicach 1300 zł. Malowanie to kolejny etap, który wymaga wkładu finansowego. Najlepiej kupić farbę przeznaczoną do kuchni, odporną na zabrudzenia oraz wodę. Do 3-krotnego przemalowania powierzchni około 50m2 będzie potrzebne Ci 4,5l farby (ok. 100 zł), a także preparat gruntujący (40 zł). Dodatkowo, jeżeli ściany wymagają wyrównywania, dojdą nam jeszcze koszty cyklinowania, a wszystko to oczywiście objęte kolejnym kosztem robocizny.

Zapytaj - doradzimy!

Instalacja hydrauliczna i elektryczna

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, to kuchnia zapewne będzie wymagać wykończenia instalacji. Nie zawsze da się dopasować projekt kuchni do punktów instalacji wodno-kanalizacyjnej w naszym mieszkaniu. Przeniesienie ich to koszt rzędu 800 zł. Także wszelkie gniazdka i zmiana ich rozmieszczenia wiąże się z dodatkowymi kosztami. W projekcie kuchni warto też zawczasu zaplanować wszystkie punkty świetlne oraz koszt lamp.

Ile kosztują meble kuchenne z marketów?

W wielu sieciowych marketach oraz sklepach meblowych otrzymamy gotowe zabudowy o standardowych wymiarach. Są to systemy mebli gotowych do montażu w kuchni. Szeroki wybór elementów powoduje, że kombinacje można dopasować do niemal każdej kuchni. Najczęściej otrzymamy zabudowę o szerokościach od 2,4 m do 2,6 m, ale nie jest to reguła. Często producenci oferują również powiększone zestawy, które odnajdą się w kuchniach o większej powierzchni. Gotowe systemy są praktycznie skomponowane tak, aby zabudowa kuchenna była funkcjonalna, tania, a jakość mebli nadal zadowalająca.

Koszt gotowych mebli do kuchni

Najtańsze zestawy jesteśmy w stanie znaleźć już od 700 zł, a łowcy promocji są w stanie umeblować kuchnię jeszcze taniej. Są to meble wykonane zazwyczaj z laminatu, a każdy zestaw posiada już wszelkie uchwyty, blaty, oraz kompletne fronty. Próżno jednak szukać w tym przypadku solidnych szuflad. Gotowe zestawy kuchenne zwykle opierają się na tańszych w wykonaniu szafkach uchylnych. Większe sieci oferują klientom kuchenne meble modułowe. Oznacza to, że można dobierać elementy według własnych potrzeb. W razie stopniowego rozbudowywania kuchni, można dokładać kolejne elementy, które stworzą spójną całość. Daje to nieograniczone możliwości tworzenia i modyfikowania kuchni według własnych preferencji. Jest to nieco lepsze rozwiązanie jakościowo, natomiast w tym przypadku będzie trzeba również zwiększyć budżet. Meble kuchenne z płyty laminowanej MDF to wydatek na poziomie 1400 - 2000 zł za zestawy o wymiarze 2,6 metra. Należy jednak pamiętać, że ceny mogą być bardzo różne ze względu na wykończenie oraz jakość mechanizmów otwierających szafki, klamki czy inne elementy w zestawie.

Nasza propozycja:

zestaw mebli kuchennych a cena

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Koszt mebli na wymiar jest znacznie wyższy niż gotowców z marketu, jednak w dużej mierze jest on uwarunkowany materiałami, które wybierzesz do jej wykonania. Najtańsze kuchnie są wykonywane z laminatu. Zazwyczaj są to szafki uchylne o prostej formie. Kuchnie o niskiej cenie posiadają obrzeża blatów zrobione z materiału melaminowego, który często podczas użytkowania bardzo szybko się odkleja. Wybierając meble z laminatu, lepiej zdecydować się na materiał ze średniej półki. Za wysoką jakość zapłacimy od 1100 zł za metr bieżący. Z kolei meble laminowane z nieco bardziej fikuśną budową to koszt ponad 1600 zł za metr bieżący zużytego materiału. Innym rozwiązaniem, które bardzo często znajduje zwolenników to meble z płyty MDF. Możesz dodatkowo obniżyć ich cenę, decydując się na płytę pokrytą folią PCV. W tym przypadku ceny rozpoczynają się już od 750 zł za metr bieżący. Musisz również w tym przypadku wziąć pod uwagę koszt blatu oraz wszystkich klamek i wykończeń. Ważną zaletą mebli na wymiar jest to, że możesz skomponować swoją kuchnię, jak tylko chcesz. Biura zajmujące się wykonywaniem zabudowy kuchennej na zamówienie posiadają w swojej ofercie wiele różnorodnych wzorów oraz mogą dopasować wymiary idealnie do Twojej kuchni. Dodatkowo w tym przypadku możesz również od razu zaplanować wypełnienia wewnętrzne swojej kuchni, które ułatwią Ci w niej codzienne funkcjonowanie.

Dodatki oraz stół kuchenny

Kuchnia to nie tylko meble, ale również dodatki, które może nie grają pierwszych skrzypiec, ale pełnią ważne funkcje w pomieszczeniu. Pojemniki, przyprawniki, organizery do szuflad. Tego zazwyczaj nie widać, jednak jeżeli chodzi o finanse, jest to prawdziwa studnia bez dna. Jeśli będzie to Twoja pierwsza, własna kuchnia pamiętaj, żeby wygospodarować budżet również na to. Duża część osób, szczególnie mieszkająca w bloku posiada stół w salonie. Jeśli jednak Ty przewidujesz, że w Twojej kuchni zmieści się stół z krzesłami, przy którym będziesz codziennie z rodziną celebrował posiłki, to musisz wziąć pod uwagę również jego koszt. Najtańsze zestawy stołu z krzesłami to wydatek od 500 zł. Z kolei dobry jakościowo stół możemy ze spokojem znaleźć w cenie do 1000 zł.

Ile kosztuje umeblowanie całej kuchni

Cena umeblowania oraz wyposażenia kuchni jest zależna od tego, którą drogę obierzemy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę koszt samych mebli kuchennych, możemy umeblować mniejszą kuchnię już od 1600 zł, a cena z meblami na wymiar może sięgnąć nawet 8000 zł. Wszystko zależy od wykorzystanych materiałów, elementów oraz zastosowanych systemów.

Nasza propozycja:

koszt umeblowanie kuchni

Sprzęty kuchenne - cena

Trzeba wziąć pod uwagę, że kuchnia to również kuchenka, piekarnik, lodówka oraz inne sprzęty, które pomagają nam w przechowywaniu i przygotowywaniu posiłków. Zakup tych elementów to najdroższy z etapów urządzania kuchni. Jeżeli bierzesz pod uwagę urządzenia do zabudowy, musisz liczyć się dodatkowym kosztem ok. 6000 zł na sprzęt kuchenny. W przypadku wolnostojącego wyposażenia cena będzie nieco niższa, ale nadal jest to spory wydatek. Kuchnia z pewnością nie należy do najtańszych pomieszczeń pod kątem urządzania wnętrz. Jednak także w tym przypadku, wybierając tańsze alternatywy jesteśmy w stanie zaoszczędzić, a przy okazji cieszyć oko nowym umeblowaniem. Zależnie od budżetu, wybierz najkorzystniejszą opcję meblowania dla siebie.

Bezpłatna konsultacja

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć